Browsed by
Tag: szerelem

Julie & Julia – Két nő, egy recept

Julie & Julia – Két nő, egy recept

/Julie&Julia, 2009/

A Julie & Julia – Két nő egy recept című film talán leginkább azoknak fog tetszeni, akik szeretik a főzős filmeket, ami által szinte megéhezünk, annyira ízletesen elkészített ételeket látunk. Ugyanakkor a filmnek nem csak ez az erőssége.

A történet két szálon fut, két különböző helyen és időben. Míg Julia Child Franciaországba költözik férjével, akit munkája vezérel oda, addig Julie Amerikában éli mindennapjait íróként párjával. Azért, hogy Julia is hasznosnak érezze magát, míg férje politikai munkáját végzi, beiratkozik egy szakács iskolába, mert úgy gondolja, hogy az evés a társadalmi érintkezés egyik formája. A főzőtudományát egy könyvön keresztül mutatja be, ami Julie kezébe is kerül.

Julie épp alkotói válságban van, így hirtelen ötlettől vezérelve, valami újat, valami merészet szeretne alkotni, így elkezd blogot vezetni Julia könyvében leírt összes recept megvalósításáról. A két szál így kapcsolódik össze és válik színessé, még érdekesebbé.

Mind a két történet az önmegvalósításról, a problémamegoldásról szól, amiből a néző is könnyen meríthet.

 

 

BÚÉK

BÚÉK

/BÚÉK, 2018/

A BÚÉK című film egy magyar vígjáték, ami igazán szórakoztató és egyben elgondolkodtató is.

Ha valaki látta a Teljesen idegenek című olasz filmet, neki nem lesz nagy élmény a BÚÉK, mert az utolsó pár percet leszámítva, szinte teljesen megegyezik vele. Ettől függetlenül a film nagyon sok témát érint, és maga az ötlet, amibe bele van bújtatva, az továbbra is nagyon egyedi. A történet szerint egy baráti társaság együtt tölti a szilveszter estét, ahol belemennek, hogy mindenki kitegye a telefonját az asztalra és bárkinek jön üzenete, hívása, azt mindenki megosztja a többiekkel. A játék lényege, hogy vajon kinek milyen titkolni valója van a többiek, azaz a barátai előtt?

A hűtlenség, a tökéletes anyakép, a plátói szerelem és a másság témáján keresztül belelátunk mindenkinek az életébe, félelmébe.

Vajon mi igazán ismerjük a hozzánk közelállókat és vajon akkor is elfogadnánk őket, ha bármekkora titkot is fedne fel előttünk? Mindenkinek BÚÉK!

Bohém rapszódia

Bohém rapszódia

/Bohemian Rhapsody, 2018/

A Bohém rapszódia a Queen együttes történetét mutatja be, különösképpen frontemberük: Freddie Mercury életét.

A film első hallásra talán nem tűnik pszichológia szempontból érdekesnek, de aki már látta, az vélhetően másképp gondolja. A film nem csak amiatt szórakoztató, mert a világ egyik legismertebb zenekaráról szól, hanem mert több olyan témát is feszeget, ami elgondolkodtató.

A zenekar, aki magát egy családnak is vallja, rendkívül sikeres utat járt be, ami köszönhető egyediségüknek és annak, hogy bátran szembementek a konvenciókkal. Freddie Mercury egy kivételes tehetség volt, akinek a másságával is szembe kellett nézni. A filmben végigkísérhetjük Freddie nemi identitásának megbizonyosodását, összeomlását, szárnyalását és betegségével való szembenézését.

A film nemcsak a zene szerelmeseinek ajánlott, hanem mindenkinek, aki szeretne katartikus élményeket átélni, többek között az által, ahogy a tömeg ereje hat ránk.

Nyitva

Nyitva

/Nyitva, 2018/

A Nyitva című film egy magyar romantikus vígjáték, ami most látható a mozikban.

A film egy párról és az ő párkapcsolati válságukról szól, amire különböző megoldásokat próbálnak találni. Fanni és Bálint, a főszereplők eleinte listát írnak arról, hogy mire figyeljen a másik, milyen szexuális igényeik lennének, amikkel a kapcsolatukba újra be tudnák hoznia  tüzet. Azonban kapnak egy tanácsot, miszerint próbálják ki a nyitott kapcsolatot, azaz szexuális igényeiket a hálószobán és akár a kapcsolaton kívül is elégítsék ki.

Ennek különböző módozatait tesztelve egyre inkább azt érzik, hogy elbizonytalanodnak a másik, iránta érzett szerelmében és felvetődik a kérdés, hogy ez vajon hova vezet?

A film egy viszonylag új keletű dolgot: a nyitott kapcsolatot pedzegeti, mindezt humorral és tabukat döntő őszinteséggel.

Vajon mi képesek lennénk elengedni párunkat annak érdekében, hogy újra visszataláljon hozzánk vagy ez a bizalom oly fokú megrengésével járna, hogy onnan már nincs visszaút, hiába adtunk és kaptunk zöld utat?

Csillag születik

Csillag születik

/A Star is Born, 2018/

A Csillag születik című film most megy a mozikban elég nagy sikerrel, ami nem is csoda, hiszen Bradley Cooper és Lady Gaga a főszereplők; illetve van benne romantika, zene és katarzis.

A történet elsőre inkább romantikus vígjátéknak tűnhet, de valójában nem az. A film dráma és nem a csilivili énekesek boldog életét mutatja be, hanem sokkal inkább a függőségben szenvedő személy életét és környezetére tett hatását, amihez persze a zenei világ is hozzátesz.

A Csillag születik jól mutatja be, hogy lesz valakinek az életéből egy lemenő csillag és azt is, hogy egy hétköznapi lány hogyan lesz popdíva; de leginkább azt, hogy a függőség hogyan tudja tönkretenni nem csak a függő, de a szerettei életét is. Az állandó aggódás, feszültség; hol egymásba ölelő, hol egymástól ellökő szenvedély remekül megjelenik a vásznon és ezért érdemes ezt a filmet megnézni.

 

 

 

Valaki más élete

Valaki más élete

/La vie d’une autre, 2012/

A Valaki más élete egy francia romantikus film, melynek főszereplője, Marie 40. születésnapján arra eszmél, hogy nem ismeri a saját életét.

A címben megnevezett valaki más tulajdonképpen ugyanúgy Marie, csak 15 évvel idősebb, mint amire emlékszik, amiben élt. A történet során végigkísérjük Mariet saján életének felfedezésében, jobbá tételében. Míg fiatalon egy bohókás, vidám, életszerető nő volt, ma arra kel, hogy más a stílusa, más neveli a fiát, a férjének és neki is szeretője van és csak a munkáért él. De ő nem erre vágyik.

A film mondandója, hogy sosincs késő ráeszmélni, hogy az életünk nem épp úgy halad, ahogy szeretnénk, és a változtatás lehetősége mindig fennáll, ha teszünk érte.

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

/Remélem legközelebb sikerül meghalnod :), 2018/

A Remélem legközelebb sikerül meghalnod 🙂 című magyar film első hallásra egy kegyetlen thrillerre emlékeztet. A valóság ennél árnyaltabb és sokkal életszerűbb.

A történet egy gimnázium tanulóiról és az egyik tanárukról szól eleinte, aztán sokkal inkább egy szerelmi szálat mutat be. A film hűen tükrözi az internet adta lehetőségeket, amikkel visszaélve könnyen kerülünk valaki olyannak a bizalmába, akinek a való életben, szemtől-szembe nem tudnánk.

A Remélem legközelebb sikerül meghalnod a végén egy :)-val egy igazán kegyetlen mondat, aminek a filmben nem is lenne akkora szerepe, ha nem ez lenne a film címe. Így viszont nagy nyomot hagy az emberben és igazi feszültséget keltve hívja fel a figyelmet a virtuális világ veszélyeire, könnyelműen tett kommentekre, postokra, amik akár egy ember életét is keresztbe törhetik.

Mi vajon tettünk már olyan megjegyzést a világhálón, amivel nagyon megbántottunk valakit? Belegondoltunk már abba, ha ezt mi kaptuk volna, nekünk hogy esne? A virtuális világnál nem tudatosul az emberben, de egy nyilvános komment olyan, mintha több száz, vagy akár ezer ember előtt mondanánk ki, legyen szó egy vitáról, egy kegyetlen megjegyzésről.

 

Végállomás: esküvő

Végállomás: esküvő

/Destination Wedding, 2018/

A Végállomás: esküvő című filmről azt gondolnánk, hogy egy tipikus romantikus vígjáték, ehhez  a gondolathoz a főszereplők is hozzásegítenek minket. Ugyanakkor a film mégsem egy szirupos történet, sokkal inkább egy görbe tükör.

A két főszereplő nem éppen boldog életet él, amit minden egyes mondatukkal, gesztusokkal ki is nyilvánítanak. Nemcsak az esküvőket utálják, de önmagukat és hamar kiderül, hogy egymást is. Két megcsömörlött ember találkozását mutatja be a film, akik nem a lehetőséget látják a megismerkedésükben, hanem annak problémáit; ezáltal bemutatva az egész gyerekkorukat, szülők felé érzett sérelmeiket, akiket hibáztatnak elcseszett életükért.

A film nem kimondottan pihentető, ugyanis a két főszereplőn kívül senki sem szólal meg a groteszk humorú mozifilmben, és mindemellett a párbeszédek magas intellektusúak és hosszúak.

A Végállomás: esküvő egy igazán elgondolkodtató, szellemes alkotás, érdemes megnézni, de csak akkor, ha nem vagyunk nagyon fáradtak! 🙂

A szerelem hálójában

A szerelem hálójában

/You’ve Got Mail, 1998/

A szerelem hálójában című romantikus vígjáték sokak által ismert, népszerű film a 90-es évek végéről, amikor még másképpen működött az online társkeresés.

A film két főszereplője különös történetét követhetjük végig, egyrészt egymás legnagyobb ellenségei, másrészt ők egymás legfőbb szerelmes vágyai.

Az internetes társkeresés előnye, hogy ismeretlen emberek úgy tudnak találkozni a virtuális térben, hogy talán a valóságban sosem futnának össze és esélyük sem lenne közelebb kerülni egymáshoz; míg a hátránya, hogy olyan tulajdonságokkal ruházzuk fel a másikat, amilyenekkel a valóságban nem rendelkezik, kvázi megidealizáljuk…

Ma már az online társkeresés egyszerűbb, gyorsabb és elfogadottabb, ugyanakkor érdemes a személyes találkozást nem elhúzni, mert a kölcsönös vonzalom, szerelem csak így tud kialakulni.

 

Fifti-fifti

Fifti-fifti

/50/50, 2011/

A Fifti-fifti című film sok témát érint, ami miatt ajánlani lehetne: betegség, kitartás, szülő-gyerek kapcsolat, szerelem és barátság.

A történet főszereplője egy 27 éves átlagos srác, aki reggel bemegy dolgozni, szó nélkül elvégzi a munkáját, a dilis haverjával lóg, aztán hazamegy a barátnőjéhez, és másnap ez kezdődik elölről.

Egészen addig, mígnem kap egy olyan hírt orvosától, ami megváltoztatja az életét. Kiderül, hogy súlyos betegségben, rákban szenved.Ekkor megtapasztalja, hogy ki áll mellette igazán, ki pedig csak sajnálatból; megérti édesanyja aggodalmát; megérzi a haláltól való félelmet; megéli az igaz barátságot; és meglátja, hogy minden csak fifti-fifti esélyes..