Browsed by
Tag: nézőpontváltás

A békés harcos útja

A békés harcos útja

/Peaceful Warrior, 2006/

A békés harcos útja egy igaz történeten alapuló filmdráma. Dan Millman önéletrajzi könyve alapján készült.

Dan egy fiatal férfi tornász, akinek minden vágya és tettének célja, hogy egyszer sikeres, elismert tornász legyen. Hedonista életet él, veszélyt nem ismerve próbál ki merész feladatokat és edzői utasítás ellenére is hajtja magát folyamatosan. Ám egy nap motorbalesetet szenved, és az eddigi élete hirtelen teljesen megváltozik. Nem tornászhat tovább versenyszerűen. Azonban találkozik valakivel, aki segít neki önmagát felépítenie és egy teljesen új Dant megformálnia. Dan egy igazi harcosként megtanul a jelenben élni, értékelni másokat és önmagát, és élvezni az életet, mindezt úgy, hogy továbbra sem adja fel álmait…

A film izgalmas és nagyon tanulságos, érdemes megnézni.

Tűzszekerek

Tűzszekerek

/Chariots of Fire, 1981/

A Tűzszekerek című film 4 Oscar-díjat nyert remek alkotás az 1980-as évekből, de ez mit sem változtat azon, hogy a mai napig egy sokak által nagyon szeretett és sokszor látott film. A történet az 1924-es párizsi olimpiát idézi meg igaz történetre alapozva. A két főszereplő futó: Harold és Eric Angliát képviselik a  rangos eseményen.

Nemcsak a sikerért küzdenem, hanem annál sokkal nemesebb cél érdekében. Míg egyikük vallási dicsőséget kíván elérni az aranyéremmel, addig a másikuk a zsidó nép önbecsüléséért, elfogadtatásáért küzd. Ezekkel a mély érzésekkel és elvekkel áthatott versenyben a nézők is igazi részesei a történetnek, átérezve a feszültséget, szurkolást.

A film nemcsak a történet miatt érdemli meg, hogy a legjobb filmek közé soroljuk, hanem Vangelis katarzist kiváltó zenéje miatt is. Tiszta szívből ajánlom a filmet mindenkinek.

Zöld könyv – Útmutató az élethez

Zöld könyv – Útmutató az élethez

/Green Book, 2018/

A Zöld könyv- Útmutató az élethez című film kapta idén a legtöbb Oscar-díjat, így méltán nevezhetjük, egy elismert remek alkotásnak.

A történet valós ihletésű, aminek főszereplői hasonló életkorú férfiak, teljesen más élettel. Tony Vallelonga, vagy ahogy mindenki hívja Hantás Tony egy nagyszájú, inkább erővel, mint ésszel érvelő családapa lesz Don Shirley zongoraművész sofőre.  A feladat egyszerűnek tűnik, Tony vigye A-ból B-be a “dokit”, aki turnéra indul.

Ám, abból kifolyólag, hogy Don Shirley afroamerikai származású, ez sokkal bonyolultabbá válik, ugyanis a 60-as években járunk, ahol még nagyon is élt a rasszizmus szelleme. A fehér emberekből álló közönség tapsolt és fizetett azért, hogy meghallgathassa a művész urat…egészen addig, amíg a színpadon állt, miután lelépett a rivaldafényből, ugyanolyan színes bőrűvé vált, mint a cselédek, felszolgálók, gyapotszedők, akiknek sokkal kevesebb joguk van.

A film a mélyen elgondolkodtató mivolta mellett üde és szórakoztató, a katarzis élménnyel együtt. Érdemes megnézni!

Hétköznapi emberek

Hétköznapi emberek

/People like us, 2012/

A Hétköznapi emberek egy valós történetet dolgoz fel. A film valóban egy nem mindennapi, de olyan valósághű szituációt mutat be, amivel talán mi is egyre gyakrabban találkozhatunk.

A főszereplő, Sam egy húszas éveiben járó hétköznapi srác hétköznapi problémákkal: munkájában kudarc éri, bedől a cége, hiába vannak meg a megfelelő képességei hozzá, valamint megtudja, hogy édesapja elhunyt.

A fiú kénytelen szülővárosába utazni a temetésre bármennyire is nem szeretne, ugyanis régóta nem tartja a kapcsolatot családjával, csak a sérelmeit dédelgette velük kapcsolatban. Azonban, amikor hazaér váratlan fordulatként megtudja, hogy van egy nővére nem hétköznapi apja részéről. Sam egyszerre érez mérhetetlen dühöt és kíváncsiságot eltitkolt testvére és annak fia iránt, így titokban felkeresi őket.

Vajon hogyan alakul a kapcsolatuk, mennyire tudnak egy hétköznapi testvérpárrá alakulni és hogyan hatnak egymás életére?

A történet az elfogadásról, családi titkokról és azok hatásáról és a családi kötelékekről szól; valóban elgondolkodtató.

Amit még mindig tudni akarsz a szexről

Amit még mindig tudni akarsz a szexről

/Hope Springs, 2012/

Az Amit még mindig tudni akarsz a szexről című film egy házaspárról szól, akik szeretnék megmenteni a házasságukat.

A történet a kapcsolatukat és párterápiájukat mutatja be, aminek legnagyobb hiányosság az intimitás minimális megléte kettejük között. A film jól mutatja be azt a jelenséget, amikor csak az egyik fél érzi a problémát a házasságban, míg a másik fél szerint minden tökéletes, pont úgy, mint az elmúlt évtizedekben minden egyes nap az volt.

A feleség szeretné, ha tennének azért, hogy a kihűlt kapcsolatuk újra pezsegjen és tudjanak beszélni egymásnak az érzéseikről, vágyaikról, szexuális életükről; míg a férj ennek nagyon is ágál. Ám egyszer csak be adja a derekát Arnold és elmegy élete párjával egy párterapeutához, hogy rendbe hozzák házasságukat.

A film szórakoztató, amit egy valós probléma körbejárásával, valamint egy párterápia dinamikájának bemutatásával tesz igazán tartalmassá.

A kezdő

A kezdő

/The Intern, 2015/

A kezdő című film egy igazán szórakoztató vígjáték, főszerepben egy senior gyakornokkal.

A film egy nyugdíjas munkába állásáról, annak nehézségeiről és sikereiről szól. A történet nagyon jól mutatja be, hogy egy 70 év körüli férfinak mennyire más emlékei vannak a munkáról, mint a mai kor generációjának, gondolva itt a cybertérre, a szlengre, a munkakörülményekre. A kezdeti meglepetések ellenére nyugdíjas korú pályakezdőnk nagyon jól beilleszkedik a csapatba és nem csak ő tanul, de a többiek is tanulnak tőle.

A kezdő valójában rövid időn belül a vezető legfontosabb embere lesz, aki a tapasztalataival és tanácsaival az élet minden területén tudja segíteni társait, mindezt egy nagy adag humorral megspékelve. Film a tiszteletről, generációs különbségekről, tanulásról és önmegvalósításról. Igazi vasárnapi matiné.

Sérülés

Sérülés

/Concussion, 2015/

A Sérülés című film egy igaz történet alapján játszódó mozifilm. A Will Smith által alakított főszereplő egy törvényszéki patológus, aki kiváló szakértelemmel és rendkívül emberi módon nyúl “ügyfeleihez”.

A Sérülés egy amerikai focista boncolásával kezdődik, amely során kiderül, hogy mi lehet a halála és azt megelőző betegsége hátterében. Ez a tény azonban egy eset kapcsán még nem számít bizonyítottnak, ráadásul igen érzékenyen érinti az amerikai fociligát, így hiába a nagy felfedezés, ez nem tud napvilágot látni.

A történet nagyon élethűen mutatja be azt a helyzetet, amikor egy “jelentéktelen” orvos szava semmit sem ér, ha ezáltal veszélybe kerülhet egy biznisz és így rengeteg pénz; még akkor sem, ha sportolók élete kerül ezáltal veszélybe.

A film a kitartásról, elhivatottságról és az igazságról szól, annak minden veszélyével együtt.

BÚÉK

BÚÉK

/BÚÉK, 2018/

A BÚÉK című film egy magyar vígjáték, ami igazán szórakoztató és egyben elgondolkodtató is.

Ha valaki látta a Teljesen idegenek című olasz filmet, neki nem lesz nagy élmény a BÚÉK, mert az utolsó pár percet leszámítva, szinte teljesen megegyezik vele. Ettől függetlenül a film nagyon sok témát érint, és maga az ötlet, amibe bele van bújtatva, az továbbra is nagyon egyedi. A történet szerint egy baráti társaság együtt tölti a szilveszter estét, ahol belemennek, hogy mindenki kitegye a telefonját az asztalra és bárkinek jön üzenete, hívása, azt mindenki megosztja a többiekkel. A játék lényege, hogy vajon kinek milyen titkolni valója van a többiek, azaz a barátai előtt?

A hűtlenség, a tökéletes anyakép, a plátói szerelem és a másság témáján keresztül belelátunk mindenkinek az életébe, félelmébe.

Vajon mi igazán ismerjük a hozzánk közelállókat és vajon akkor is elfogadnánk őket, ha bármekkora titkot is fedne fel előttünk? Mindenkinek BÚÉK!

A Grincs

A Grincs

/The Grinch, 2018/

A Grincs című animációs film szuperül segít ráhangolódni a karácsonyra. Grincs egy zöld, morcos szőrmók, aki utálja a karácsonyt, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy minden ezzel kapcsolatos dekorációt, zenét, jókedvet, idilli hangulatot jó messziről elkerüljön. Ám idén ez nem sikerül neki, ugyanis muszáj lemennie Kifalvába, ahol szembesül a sok mosolygós lakóval, akik bizony szívük minden melegével készülnek a karácsonyra.

Grincs nagy tervet ötöl ki: ellopja a karácsonyt. Minden a terv szerint halad, míg nem találkozik éjszaka Cindy-Louval, aki szeretné megköszönni a Mikulásnak, hogy ilyen sokat segít anyukájának.

Mikor sikerül Grincsnek ellopnia a karácsonyt, lelkesen figyeli Kifalvát, bízva abban, hogy végre senkinek sem lesz mosoly az arcán, azonban váratlan fordulat következik…

Vajon milyen sebeket tép fel Grincs számára a szeretet ünnepe? Vajon mit jelent számunkra a karácsony, a szeretet, a családunk és ezt sikerül átadnunk ezekben a napokban?

Nyitva

Nyitva

/Nyitva, 2018/

A Nyitva című film egy magyar romantikus vígjáték, ami most látható a mozikban.

A film egy párról és az ő párkapcsolati válságukról szól, amire különböző megoldásokat próbálnak találni. Fanni és Bálint, a főszereplők eleinte listát írnak arról, hogy mire figyeljen a másik, milyen szexuális igényeik lennének, amikkel a kapcsolatukba újra be tudnák hoznia  tüzet. Azonban kapnak egy tanácsot, miszerint próbálják ki a nyitott kapcsolatot, azaz szexuális igényeiket a hálószobán és akár a kapcsolaton kívül is elégítsék ki.

Ennek különböző módozatait tesztelve egyre inkább azt érzik, hogy elbizonytalanodnak a másik, iránta érzett szerelmében és felvetődik a kérdés, hogy ez vajon hova vezet?

A film egy viszonylag új keletű dolgot: a nyitott kapcsolatot pedzegeti, mindezt humorral és tabukat döntő őszinteséggel.

Vajon mi képesek lennénk elengedni párunkat annak érdekében, hogy újra visszataláljon hozzánk vagy ez a bizalom oly fokú megrengésével járna, hogy onnan már nincs visszaút, hiába adtunk és kaptunk zöld utat?