Browsed by
Tag: bűntudat

Minden, minden

Minden, minden

/Everything, Everything, 2017/

 

A Minden, minden című film alaptörténetét az elmúlt néhány évben több film is feldolgozta, így önmagában nem lenne egy különleges alkotás, de ennek a filmnek a vége teljesen más kicsengést ad, mint a többi, hasonló témájú.

A történet arról szól, hogy van egy fiatal lány, aki nem hagyhatja el az otthonát egy ritka betegség miatt. Ám egy napon megjelenik a szomszéd házban egy fiatal fiú, akivel kölcsönösen szimpatizálnak, mindezt az üvegfalon keresztül…egy darabig. A lányban egyre erősebb a vágy, hogy találkozzanak, majd, hogy láthassa a z óceánt, azonban anyja ezt semmilyen körülmények között sem engedi, hiszen mi lesz vele, ha férje és másik gyermeke után lányát is elveszti?! Végül a lány kilép a számára veszélyes, kinti világba.

A film igazi mondandója ezután válik világossá, amikoris az anyai féltés, szeretet vagy inkább önzés kerekedik felül. Tanulságos, elgondolkodtató film.

Hétköznapi emberek

Hétköznapi emberek

/People like us, 2012/

A Hétköznapi emberek egy valós történetet dolgoz fel. A film valóban egy nem mindennapi, de olyan valósághű szituációt mutat be, amivel talán mi is egyre gyakrabban találkozhatunk.

A főszereplő, Sam egy húszas éveiben járó hétköznapi srác hétköznapi problémákkal: munkájában kudarc éri, bedől a cége, hiába vannak meg a megfelelő képességei hozzá, valamint megtudja, hogy édesapja elhunyt.

A fiú kénytelen szülővárosába utazni a temetésre bármennyire is nem szeretne, ugyanis régóta nem tartja a kapcsolatot családjával, csak a sérelmeit dédelgette velük kapcsolatban. Azonban, amikor hazaér váratlan fordulatként megtudja, hogy van egy nővére nem hétköznapi apja részéről. Sam egyszerre érez mérhetetlen dühöt és kíváncsiságot eltitkolt testvére és annak fia iránt, így titokban felkeresi őket.

Vajon hogyan alakul a kapcsolatuk, mennyire tudnak egy hétköznapi testvérpárrá alakulni és hogyan hatnak egymás életére?

A történet az elfogadásról, családi titkokról és azok hatásáról és a családi kötelékekről szól; valóban elgondolkodtató.

Oroszlán

Oroszlán

/Lion, 2016/

Az Oroszlán című filmet már többen ajánlották figyelmembe azzal a mondattal, hogy érdemelne egy posztot, így nagy lelkesedéssel kezdtem bele, és valóban nem csalódtam. Nem egy könnyed film, ez tény, de a mondanivalója és igaz történet alapja miatt nagyon is érdemes megnézni.

A történet egy indiai fiú életéről szól, aki 5 éves korában nagyon messze kerül szülővárosától. Mivel korai emlékei zavarosak és hiányosak, így felnőtt fejjel, amikor már Ausztráliában él szerető örökbefogadó családjában, hiába kutat az otthona, vér szerinti családja iránt, nem jár sikerrel. Évekig él azzal az érzéssel, hogy mindenhol idegen, hiába kapott egy nagyon jó családot az élettől, igaz barátokat és szerelmet, mégsem találja a boldogságot, hiszen nem tudja, hogy ki is ő valójában, honnan jött és azt sem, hogy a vér szerinti családja él-e még. Azzal a bűntudattal él évtizedeken keresztül, hogy elveszett családja azóta is szenved miatta.

A film hitelesen mutatja be, hogy mit élhet át az az ember, aki nem tudja honnan jött, nem találja az igazi gyökereit, és hiába kap meg mindent az élettől, ami teljességet jelenthetne neki, ezt az űrt semmi sem tudja betölteni, egészen addig, amíg…

 

 

 

Instant család

Instant család

/Instant Family, 2018/

Az Instant család egy szórakoztató vígjátéknak tűnő amerikai film, ami nem is áll messze a valóságtól, azzal a nagyon fontos kiegészítéssel, hogy nagyon is valós problémát és témát mutat be hitelesen.

A film főszereplői Ellie és Pete úgy döntenek, hogy örökbe fogadnak egy kisgyereket, így jelentkeznek is egy programba, mely sikeres elvégzését követően lehetőségük nyílik arra, hogy ténylegesen is magukhoz vegyenek egy gyermeket. Terveik szerint egy 5 év körüli csemetét szeretnének családjukba fogadni, azonban a gyermekekkel való találkozás során egy tinédzser lopja be magát a szívükbe, azonban neki van két kis tesója is.

A történet nagyon jól mutatja be az örökbefogadás rögös útját, ami olykor a kezdeti lelkesedés ellenére is nagyon nehéz folyamat mind a szülőknek, de még inkább azoknak a kis lurkóknak, akiknek újra meg kell tanulniuk bízni valakiben. A film remekül érzékenyít a téma elfogadása érdekében és közben szórakoztat is.

Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Gran Torino

Gran Torino

/Gran Torino, 2008/

A Gran Torino című film Clint Eastwood egyik zseniális filmje és alakítása.

A történet egy zsémbes amerikai öregúrról és a szomszédjába költöző ázsiai családról szól. A kapcsolatuk elég viharosan indult, pont mint a férfi összes többi kapcsolata az emberekkel. De aztán, ahogy egyre közelebb engedi magához a szomszéd családot, főleg Thaot, egyre inkább kinyílik és másképp látja nem csak az embereket és szándékukat, de a világot és önmagát is.

A film bemutatja a különböző bandák egymáshoz való viszonyát, a farkas törvények uralmát és azt, hogy mennyire nehéz szabadulni ezeknek az elnyomásától. Megértjük Walt Kowalski viselkedésének okát és végignézhetjük egy igaz barátság kibontakozását. Érdemes megnézni!

BÚÉK

BÚÉK

/BÚÉK, 2018/

A BÚÉK című film egy magyar vígjáték, ami igazán szórakoztató és egyben elgondolkodtató is.

Ha valaki látta a Teljesen idegenek című olasz filmet, neki nem lesz nagy élmény a BÚÉK, mert az utolsó pár percet leszámítva, szinte teljesen megegyezik vele. Ettől függetlenül a film nagyon sok témát érint, és maga az ötlet, amibe bele van bújtatva, az továbbra is nagyon egyedi. A történet szerint egy baráti társaság együtt tölti a szilveszter estét, ahol belemennek, hogy mindenki kitegye a telefonját az asztalra és bárkinek jön üzenete, hívása, azt mindenki megosztja a többiekkel. A játék lényege, hogy vajon kinek milyen titkolni valója van a többiek, azaz a barátai előtt?

A hűtlenség, a tökéletes anyakép, a plátói szerelem és a másság témáján keresztül belelátunk mindenkinek az életébe, félelmébe.

Vajon mi igazán ismerjük a hozzánk közelállókat és vajon akkor is elfogadnánk őket, ha bármekkora titkot is fedne fel előttünk? Mindenkinek BÚÉK!

Bohém rapszódia

Bohém rapszódia

/Bohemian Rhapsody, 2018/

A Bohém rapszódia a Queen együttes történetét mutatja be, különösképpen frontemberük: Freddie Mercury életét.

A film első hallásra talán nem tűnik pszichológia szempontból érdekesnek, de aki már látta, az vélhetően másképp gondolja. A film nem csak amiatt szórakoztató, mert a világ egyik legismertebb zenekaráról szól, hanem mert több olyan témát is feszeget, ami elgondolkodtató.

A zenekar, aki magát egy családnak is vallja, rendkívül sikeres utat járt be, ami köszönhető egyediségüknek és annak, hogy bátran szembementek a konvenciókkal. Freddie Mercury egy kivételes tehetség volt, akinek a másságával is szembe kellett nézni. A filmben végigkísérhetjük Freddie nemi identitásának megbizonyosodását, összeomlását, szárnyalását és betegségével való szembenézését.

A film nemcsak a zene szerelmeseinek ajánlott, hanem mindenkinek, aki szeretne katartikus élményeket átélni, többek között az által, ahogy a tömeg ereje hat ránk.

Nyitva

Nyitva

/Nyitva, 2018/

A Nyitva című film egy magyar romantikus vígjáték, ami most látható a mozikban.

A film egy párról és az ő párkapcsolati válságukról szól, amire különböző megoldásokat próbálnak találni. Fanni és Bálint, a főszereplők eleinte listát írnak arról, hogy mire figyeljen a másik, milyen szexuális igényeik lennének, amikkel a kapcsolatukba újra be tudnák hoznia  tüzet. Azonban kapnak egy tanácsot, miszerint próbálják ki a nyitott kapcsolatot, azaz szexuális igényeiket a hálószobán és akár a kapcsolaton kívül is elégítsék ki.

Ennek különböző módozatait tesztelve egyre inkább azt érzik, hogy elbizonytalanodnak a másik, iránta érzett szerelmében és felvetődik a kérdés, hogy ez vajon hova vezet?

A film egy viszonylag új keletű dolgot: a nyitott kapcsolatot pedzegeti, mindezt humorral és tabukat döntő őszinteséggel.

Vajon mi képesek lennénk elengedni párunkat annak érdekében, hogy újra visszataláljon hozzánk vagy ez a bizalom oly fokú megrengésével járna, hogy onnan már nincs visszaút, hiába adtunk és kaptunk zöld utat?

Csillag születik

Csillag születik

/A Star is Born, 2018/

A Csillag születik című film most megy a mozikban elég nagy sikerrel, ami nem is csoda, hiszen Bradley Cooper és Lady Gaga a főszereplők; illetve van benne romantika, zene és katarzis.

A történet elsőre inkább romantikus vígjátéknak tűnhet, de valójában nem az. A film dráma és nem a csilivili énekesek boldog életét mutatja be, hanem sokkal inkább a függőségben szenvedő személy életét és környezetére tett hatását, amihez persze a zenei világ is hozzátesz.

A Csillag születik jól mutatja be, hogy lesz valakinek az életéből egy lemenő csillag és azt is, hogy egy hétköznapi lány hogyan lesz popdíva; de leginkább azt, hogy a függőség hogyan tudja tönkretenni nem csak a függő, de a szerettei életét is. Az állandó aggódás, feszültség; hol egymásba ölelő, hol egymástól ellökő szenvedély remekül megjelenik a vásznon és ezért érdemes ezt a filmet megnézni.

 

 

 

Édesek és mostohák

Édesek és mostohák

/Stepmom, 1998/

Az Édesek és mostohák egy kényes témát hitelesen, nagyon életszerűen bemutató film.

A történet főszereplője két olyan nő, akiknek tulajdonképpen semmi köze nem lenne egymáshoz, ha az egyik nőt nem az a férfi akarná feleségül venni, aki a másiktól vált el. A film azt a helyzetet mutatja be, mikor egy nő lába alól kicsúszik a talaj és emiatt egy másik nőt hibáztat, ugyanakkor a szó szoros értelemben ez a felbukkanó nő nem mostoha, hanem egy szerethető pótanya jelölt.

Az Édesek és mostohák egy érzelmes és érzékenyítő film arról, hogyan lehet megoldani egy nehéz helyzetet a körülményekhez képest ideálisan. Tanulságos, remek alkotás.